Invertorové svářečky
Svařovací zdroje
Invertorové svářečky pro svařování elektrickým obloukem plně nahradili dnes velmi rozšířené svářečky transformátorové. Prosadili se díky nižší hmotnosti, lepším svařovacím vlastnostem a hlavně možnostem řízení celého svařovacího zdroje. Výrazným benefitem je nižší spotřeba elektrické energie až o 30% a u invertorových svářeček se systémem PFC až o 45%.
Nejprodávanější
![vector berlin 2400 dc plasma 1474 2 large vector](https://cdn.myshoptet.com/usr/www.weldpoint.cz/user/shop/detail/118-9_vector-berlin-2400-dc-plasma-1474-2-large-vector.jpg?638f34df
)
Invertorová svářečka
Prvními průkopníky invertorových svářeček jsou svářečky na elektrody spolu se svářečkami TIG. Svářečky pro svařování metodou TIG rozdělujeme na stejnosměrné TIG DC a kombinované TIG AC/DC. Svářečkám TIG DC často říkáme svářečky na nerez, protože je to jejich hlavní zaměření, ale můžete s nimi svařovat oceli, měď, nikl, titan a speciální oceli. Svářečky TIG AC/DC označujeme často svářečky na hliník, hořčík a jejich slitiny, které je nutné svařovat střídavým proudem AC.
Kategorii svářeček, kterou jako poslední nahradily svářečky invertorové jsou svářečky MIG/MAG pro svařování drátovou elektrodou. Máme MIG svářečky manuální, synergické se svařovacími programy a pulzní svářečky do průmyslové výroby. Největší vývoj zaznamenávají pulzní svářečky, které přináší pokročilé svařovací procesy pro rychlé, hospodárné svařování a automatizované svařování.