DAWELL DHI-45F Indukční ohřev

Značka: DAWELL
Dostupnost Skladem u dodavatele
Můžeme doručit do:
31.5.2024
Možnosti doručení
Kód: 07-001-02
96 679 Kč / ks 79 900 Kč bez DPH
DAWELL DHI-45F Indukční ohřev
Značka: DAWELL

INDUKČNÍ OHŘEV DHI-44F jsou přenosné, vodou chlazené indukční ohřevy, vybavené dvoumetrovým indukčním hořákem určené pro ohřev feromagnetických a vodivých materiálů s možností výměnných nástavců indukčních cívek - fokusačních i kruhových. Díky kompaktní a lehké konstrukci, výkonu a jednoduchosti použití je vhodným vybavením výrobních a opravárenských dílen. Nahrazuje plamen v opravárenském a lehkém průmyslu, kde mohou být stroje implementovány i do automatického provozu.

Indukční ohřev DHI4F je určený pro rychlý a účinný bodový ohřev feromagnetických materiálů za účelem rovnání plechů, povolení matic a šroubů, zahřívání ložisek a hřídelů, konstrukcí a trubek za účelem ohýbání atd. Účinné vodní chlazení zajišťuje správnou pracovní teplotu indukčního hořáku a tím i dlouhou životnost tepelně namáhaných dílů. Ovládání je řešeno přehledným displejem a tlačítky na předním panelu stroje. Samotný ohřev je aktivován tlačítkem na rukojeti hořáku podobně jako u svářeček. Výměnné nástavce indukčního hořáku umožňují použití vícero typů cívek

Indukční ohřev feromagnetických materiálů stroji řady DHI4F je velmi účinný a bezpečný způsob ohřevu dílů, kon­strukcí atd. v provozech. Indukce je moderní, rychlou a čistou metodou ohřevu. Indukční ohřev DHI4F najde uplatnění v autodopravě, opravárenství, výrobách, údržbách a po­dobně. Velmi praktické využití najde indukční ohřev DHI4F především v provozech autodílen a kovovýrob, kde účinně nahradí ohřev plamenem.

 • Vyšší bezpečnost a lepší pracovní podmínky pro obsluhu. Obsluha není vystavena otevřenému plamenu, horkým plynům a riziku požáru a výbuchu při použití plamene.
 • Nižší náklady na proškolení personálu, nižší náklady na mzdy. Není třeba personál pravidelně proškolovat na práci s autogenem a PB hořáky.
 • Nízké provozní náklady a nízké náklady na spotřební materiál. Žádné náklady na plyn. Nízká spotřeba energie. Energeticky vysoce účinný systém ohřevu.

Použití indukčního ohřevu DHI4F

DHI4F zahřeje šroub M12 nebo matici na teplotu až 800°C do 15 vteřin. Příprava použití je podstatně rychlejší než příprava autogenní soupravy. Zapojením ohřevu do zásuvky 1x 230 V, přiložením indukčního hořáku na ohřívaný díl a zmáčknutím ovládacího tlačítka ihned začíná proces indukčního ohřívání. Ohřívaný díl je velmi rychle ohřátý dle potřeby až do „ruda“.

 • Díly, které vyžadují předehřev před svařováním v automobilovém, železničním a lodním průmyslu.
 • Potrubí, příruby, plechy, výroba, výstavba a opravy.
 • Petrochemický průmysl, tepelné výměníky, kotle, tlakové nádoby.
 • Výroba, opravy, renovace, údržba.

Výhody indukčního ohřevu DHI4F

 • Mobilita – podvozek pro snadné přejíždění. Kabel 6m dlouhý.
 • Výkon – 3 kW – plynulá regulace výkonu a zabudované vodní chlazení.
 • Flexibilita použití – napájení 1×230 V – jednoduchá a rychlá instalace. Připojení 16 A zásuvkou.
 • Mnohostranné využití – na tvarové, ploché, kruhové polohované nebo standardní součásti.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Nevyplňujte toto pole:

Společnost DAWELL vznikla v České republice v roce 2012 s vizí a filozofií vybudovat vývojově-výrobní a exportní společnost s nabídkou mobilních odporových a indukčních ohřevů.

V naší nabídce naleznete nejnovější stroje značky DAWELL, ale také indukční cívky přímé, cívky boční, nebo například cívky flexibilní.